Základní škola a Mateřská škola Vilémov

Veřejná sbírka pro Mirečka Laňku

https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/131-162780257

QR kód - Sbírka - Mireček Laňka

 

Pomoc Ukrajině - materiální sbírka 28.02.-01.03.2022

Naše škola se tímto připojuje k materiální sbírce Gymnázia Kadaň.

Vážení,

končí nám jarní prázdniny a zítra se všichni vracíme do školy s tím, že svět se mezitím změnil. Ať chceme nebo ne, situace, ke které došlo v posledních dnech na Ukrajině, se dotýká nás všech. Škola by měla být apolitickým místem, nicméně problém, který v souvislosti s napadením suverénního státu vyvstal, je tak závažný, že se nemůžeme tvářit, že neexistuje. Jsme připraveni na diskusi se žáky a nebudeme se tomuto tématu v následujících dnech v rámci výuky bránit ani vyhýbat.

Je důležité, aby žáci věděli, že jakákoliv agrese je špatná a i my můžeme nějakým způsobem pomoci. Domluvila jsem s panem ředitelem z kadaňského gymnázia, že se připojíme jako škola k jejich sbírce, která proběhne ve spolupráci s Lenkou Holasovou, skupinou Kadaň Pomáhá s Terezou Gvoždiákovou, studentkami a studenty. U nás vznikne sbírkové místo pro materiální pomoc v základní škole ve Vilémově na vyšším stupni. My potom vše přepravíme na gymnázium do Kadaně, odkud se to bude v nejbližších dnech odvážet do Zakarpatské Ukrajiny.

Pokud můžete pomoci, tak můžete donést/dovézt položky uvedené na seznamu níže:

  • Spacáky, teplé deky, matrace a další vybavení na přespání (čisté, zabalené)
  • Hygienické potřeby (pleny, vložky, mycí potřeby apod.)
  • Trvanlivé potraviny (konzervy, instantní jídla, přesnídávky pro děti)
  • Baterky, baterie a pevné pláštěnky

Sbírkové místo ve škole bude otevřeno: 28. 02. od 07:30 h do 17:00 h a  01. 03. od 07:30 - 14:30 h.

Netroufnu si odhadnout, kolik budeme schopni nashromáždit materiálu, ale vše můžete nosit přímo do školy. Prosíme, noste jen věci, uvedené na seznamu. Pokud byste chtěli věci odevzdat přímo na gymnáziu v Kadani, zde máte odkaz s podrobnostmi sbírky: 

Děkuji Vám všem za případnou pomoc a přeji nám lepší zítřky

 

Jana Budáková, ředitelka

Datum vložení: 27. 2. 2022 18:44
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2022 18:50
Autor: Správce Webu

Základní škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Svátek a výročí

Dnes je 5.6.2023

Svátek má Dobroslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den životního prostředí
  • Den rozvoje a vzdělávání dospělých

Zítra má svátek Norbert

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Pranostika na akt. den

Za suchého června rádi nebýváme, za vlhkého vína chleba nemíváme.

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Naši partneři

ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov

ZŠ a MŠ Vilémov

Škola u fary ve Vilémově bývala od sedmnáctého století. Škola byla od roku 1885 trojtřídní a vyučovalo se v ní německy. Dvoutřídní česká škola byla otevřena až 1. září 1923, ale vlastní budovu získala až v letech 1926–1927. Škola má 3 budovy - 1.stupeň + MŠ, 2.stupeň a školní družinu.