Základní škola a Mateřská škola Vilémov

Pomoc Ukrajině - materiální sbírka 28.02.-01.03.2022

Naše škola se tímto připojuje k materiální sbírce Gymnázia Kadaň.

Vážení,

končí nám jarní prázdniny a zítra se všichni vracíme do školy s tím, že svět se mezitím změnil. Ať chceme nebo ne, situace, ke které došlo v posledních dnech na Ukrajině, se dotýká nás všech. Škola by měla být apolitickým místem, nicméně problém, který v souvislosti s napadením suverénního státu vyvstal, je tak závažný, že se nemůžeme tvářit, že neexistuje. Jsme připraveni na diskusi se žáky a nebudeme se tomuto tématu v následujících dnech v rámci výuky bránit ani vyhýbat.

Je důležité, aby žáci věděli, že jakákoliv agrese je špatná a i my můžeme nějakým způsobem pomoci. Domluvila jsem s panem ředitelem z kadaňského gymnázia, že se připojíme jako škola k jejich sbírce, která proběhne ve spolupráci s Lenkou Holasovou, skupinou Kadaň Pomáhá s Terezou Gvoždiákovou, studentkami a studenty. U nás vznikne sbírkové místo pro materiální pomoc v základní škole ve Vilémově na vyšším stupni. My potom vše přepravíme na gymnázium do Kadaně, odkud se to bude v nejbližších dnech odvážet do Zakarpatské Ukrajiny.

Pokud můžete pomoci, tak můžete donést/dovézt položky uvedené na seznamu níže:

  • Spacáky, teplé deky, matrace a další vybavení na přespání (čisté, zabalené)
  • Hygienické potřeby (pleny, vložky, mycí potřeby apod.)
  • Trvanlivé potraviny (konzervy, instantní jídla, přesnídávky pro děti)
  • Baterky, baterie a pevné pláštěnky

Sbírkové místo ve škole bude otevřeno: 28. 02. od 07:30 h do 17:00 h a  01. 03. od 07:30 - 14:30 h.

Netroufnu si odhadnout, kolik budeme schopni nashromáždit materiálu, ale vše můžete nosit přímo do školy. Prosíme, noste jen věci, uvedené na seznamu. Pokud byste chtěli věci odevzdat přímo na gymnáziu v Kadani, zde máte odkaz s podrobnostmi sbírky: 

Děkuji Vám všem za případnou pomoc a přeji nám lepší zítřky

 

Jana Budáková, ředitelka

Datum vložení: 27. 2. 2022 18:44
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2022 18:50
Autor: Správce Webu

Základní škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Svátek a výročí

Dnes je 7.7.2022

Svátek má Bohuslava

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den čokolády

Zítra má svátek Nora

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Pranostika na akt. den

Jaký leden, takový červenec.

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Naši partneři

ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov

ZŠ a MŠ Vilémov

Škola u fary ve Vilémově bývala od sedmnáctého století. Škola byla od roku 1885 trojtřídní a vyučovalo se v ní německy. Dvoutřídní česká škola byla otevřena až 1. září 1923, ale vlastní budovu získala až v letech 1926–1927. Škola má 3 budovy - 1.stupeň + MŠ, 2.stupeň a školní družinu.