Základní škola a Mateřská škola Vilémov

Zápis do 1. třídy ZŠ ve školním roce 2023/2024

Mateřská škola

Mateřská škola je součástí ZŠ a její oficiální název zní - Základní škola a Mateřská škola Vilémov, okres Chomutov. Nachází se v jedné ze školních budov - na Náměstí č.p. 41. Spolu s MŠ se ve stejné budově také nachází 1. stupeň ZŠ.

Děti mají k dispozici krásnou zahradu s herními prvky. Budova školy prošla nedávno kompletní rekonstrukcí včetně zateplení a výměny oken. Od školního roku 2020/2021 je v provozu také nová přístavba MŠ, čímž došlo k navýšení kapacity, zvýšení počtu učeben a zlepšení podmínek pro předškolní, ale i školní vzdělávání. Mateřská škola disponuje dvěma ložnicemi a dvěma učebnami. Od školního roku 2021/2022 jsou děti rozděleny do dvou skupin podle věku - Žabičky (2-4 roky), Sovičky (4-7 let). Hlavním kritériem pro zařazení do vzdělávací skupiny je věk a dále také případné speciální vzdělávací potřeby jednotlivých žáků.

Kapacita MŠ je 49 dětí.

 • Provozní doba MŠ:

  • 06:00 - 16:00 h

 • Odhlášení ze stravování v MŠ:

  • dítě je potřeba odhlásit nejpozději do 07:30 h v den, kdy bude nepřítomno (stačí telefonicky), při neodhlášení do uvedeného času bude celodenní stravné dítěti automaticky započítáno
  • 1. den neplánované nepřítomnosti se považuje za pobyt ve školském zařízení, je proto v souladu s vyhláškou možné jídlo vyzvednout, jídlo bude vydáno do vlastní nádoby určené k uchování pokrmů po domluvě s vedoucí stravování
  • do 07:30 h je rovněž nutno nahlásit případný dřívější odchod, cena odpolední svačiny tak nebude do denního stravného započítána

 

 • Stravování v MŠ v době hlavních prázdnin:

  • strava se podává pouze v ty dny, na které je stanoven provoz MŠ

Mateřská škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Svátek a výročí

Dnes je 28.3.2023

Svátek má Soňa

Státní svátky a významné dny na dnešek:

 • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Pranostika na akt. den

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Naši partneři

ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov

ZŠ a MŠ Vilémov

Škola u fary ve Vilémově bývala od sedmnáctého století. Škola byla od roku 1885 trojtřídní a vyučovalo se v ní německy. Dvoutřídní česká škola byla otevřena až 1. září 1923, ale vlastní budovu získala až v letech 1926–1927. Škola má 3 budovy - 1.stupeň + MŠ, 2.stupeň a školní družinu.