Základní škola a Mateřská škola Vilémov

DŮLEŽITÉ!!! Částečný návrat žáků do škol od 12.04.2021

Vážení rodiče, zákonní zástupci a žáci,
od pondělí 12.04.2021 dochází k částečnému obnovení provozu MŠ, ZŠ a ŠD. Níže naleznete podrobnější informace, které nám poskytlo Ministerstvo školství dne 07.04.2021.

Testování v MŠ, ZŠ a ŠD

 • Naše škola bude vybavena neinvazivními antigenními LEPU testy pro výtěr z nosu (pouze z přední části), které jsou určeny k samoodběru - viz instruktážní videa MŠMT:
 1. https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4
 2. https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20
 • pokud dítě nezvládne odběr samo, je možná asistentce rodiče/zákonného zástupce či jiné třetí osoby
 • testy nikdy neprovádí pedagogický pracovník (pouze dohlíží, aplikuje činidlo na již odebraný vzorek, vyhotovuje elektronický zázam a podílí se na předpsané likvidaci odpadu)
 • Kdo nemusí absolvovat testy?
 1. osoby, které absolvovaly z důvodu onemočnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem (Tuto skutečnost musí osoba škole prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní  testování dle harmonogramu školy.)
 2. osoby, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní
 • Co dělat, když s testováním nesouhlasím?
 1. Dítě/žák/student nemůže být nucen k účasti na testování a neúčast na testování nemůže být jakkoliv sankcionována. Důsledkem neúčasti je pouze nemožnost účastnit se prezenčního vzdělávání. Škola bude v takovém případě evidovat absenci jako omluvenou, ale nemá povinnost zajistit dítěti/žákovi distanční způsob vzdělávání (poskytně pouze přiměřenou formu studijní podpory).
 2. Rodič/zákonný zástupce může ze svých vlastních prostředků zakoupit např. testy ze slin. Výsledky tohoto testování bude škola akceptovat, ale nebude se na nákupu testů žádným způsobem finančně podílet. Zde je nutné, aby byl vždy rodič/zákonný zástupce u testování přítomen.
 • Co dělat v případě pozitivního testu?
 1. pozitivně testovaný žák je oddělen od skupiny a je informován rodič/zákonný zástupce, aby si žáka neprodleně vyzvednul
 2. rodič/zákonný zástupce informuje ošetřujícího dětského lékaře o pozitivním výsledku a lékař následně vyplní žádanku na konfirmační RT-PCR test pro pozitivně testovaného žáka
 3. po absolvování konfirmační testu je rodič/zákonný zástupce povinen školu informovat o výsledku
 • Frekvence testování v naší škole - 2x týdně - pondělí a čtvrtek
 • přehled návazných postupů antigenního testování ve školách: Testování - diagram MŠMT

 

 • otevřená pouze pro předškoláky a děti rodičů vybraných profesí (zdravotniční pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb, pedagogičtí pracovníci, kteří se podílí na prezenční výuce, zaměstnanci bezpečnostních sborů, příslušníci ozbrojených sil, zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví, zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, zaměstnanci Úřadu vlády ČR, zaměstnanci ČSSZ a OSSZ, zaměstnanci Finanční správy ČR)
 • maximální velikost skupiny je 15 dětí
 • testování 
  • 2x týdně (pondělí a čtvrtek) v šatně MŠ
  • provádí sám rodič/zákonný zástupce pomocí testu, který dostane přímo v MŠ - počká s dítětem na výsledek testu - cca 15 minut (do doby výsledku musí mít rodič/zákonný zástupce i dítě nasazenou ochranu dýchacích cest)
  • po zobrazení výsledku ukáže rodič/zákonný zástupce výsledek testu pověřenému pracovníkovi a poté vhodí na určené místo k odborné likvidaci
  • pověřený pracovník výsledek zazamená do PC formuláře 
  • v případě pozitivního testu si rodič/zákonný zástupce dítě odvádí domů
 • po provedeném testování s negativním výsledkem může dítě odložit ochranu dýchacích cest a odchází do třídy

 

ZŠ 

 • Jelikož splňujeme stanovenou podmínku dvou samostatných budov a počet žáků na 1. stupni do 75 dětí, tak naše třídy nebudou rotovat. 
 • testování 
  • 2x týdně (pondělí a čtvrtek) v jednotlivých kmenových třídách při 1. vyučovací hodině
  • provádí žák sám popřípadě za pomoci rodiče/zákonného zástupce pomocí testu, který dostane přímo v ZŠ - v takovém případě počká s dítětem na výsledek testu - cca 15 minut
  • po zobrazení výsledku ukáže žák nebo rodič/zákonný zástupce výsledek testu pověřenému pracovníkovi a poté vhodí na určené místo k odborné likvidaci
  • pověřený pracovník výsledek zazamená do PC formuláře 
  • v případě pozitivního testu je žák izolován od skupiny v samostatné místnosti a pověřený pracovník neprodleně informuje rodiče/zákonného zástupce, aby si dítě vyzvedl a odvedl domů
 • výuka bude probíhat dle částečně upraveného rozvrhu (bude zveřejněn na webu školy nejpozději v pátek 09.04.2021) - jedná se hlavně o to, že děti nebudou mít odpolední vyučování a předměty jako jsou tělesná a hudební výchova budou případně nahrazeny jinými předměty nebo bude čas využit pro testování

 

ŠD

 • provoz školní družiny
 1. ranní od 6:00 h do 7:20 h a odpolední od 11:05 h do 16:00 h
 2. z organizačních důvodů bude za současného režimu zajištěn provoz pouze pro žáky 1. a 2. třídy a žáky rodičů vybraných profesí (zdravotniční pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb, pedagogičtí pracovníci, kteří se podílí na prezenční výuce, zaměstnanci bezpečnostních sborů, příslušníci ozbrojených sil, zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví, zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, zaměstnanci Úřadu vlády ČR, zaměstnanci ČSSZ a OSSZ, zaměstnanci Finanční správy ČR)
 • testování 
  • 2x týdně (pondělí a čtvrtek) - v případě, že žák bude navštěvovat ranní družinu, bude testován ihned po příchodu do ŠD
  • provádí žák sám popřípadě za pomoci rodiče/zákonného zástupce pomocí testu, který dostane přímo v ŠD - v takovém případě počká s dítětem na výsledek testu - cca 15 minut 
  • po zobrazení výsledku ukáže žák nebo rodič/zákonný zástupce výsledek testu pověřenému pracovníkovi a poté vhodí na určené místo k odborné likvidaci
  • pověřený pracovník výsledek zazamená do PC formuláře 
  • v případě pozitivního testu je žák izolován od skupiny v samostatné místnosti a pověřený pracovník neprodleně informuje rodiče/zákonného zástupce, aby si dítě vyzvedl a odvedl domů

 

ŠJ

 • Školní jídelna je i nadále v provozu pro všechny strávníky. Žáci na distanční výuce a cizí strávníci mají možnost odběru obědů do jídlonosičů jako doposud. Žáci, kteří budou mít prezenční výuku ve škole, se budou stravovat přímo ve školní jídelně. Byl utvořen harmonogram tak, aby se tam třídy vzájemně nepotkávaly.

 

Všeobecné informace

 • Povinnost zakrývat dýchací cesty stále trvá:
  • všechny dospělé osoby - respirátor nebo nanorouška
  • žáci ZŠ - chirurgická rouška
  • žáci MŠ - při příchodu do MŠ chirurgická rouška, po negativním otestování bez ochrany
 • Testování zaměstnanců - všichni zaměstnanci, kteří budou od 12.04.2021 přítomni na pracovišti, budou pravidelně testováni a výsledek testování bude zaznamenán do speciální aplikace Ministerstva zdravotnictví.
 • https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021

 

Bude to teď pro všechny hodně náročné, ať už pro děti, pro rodiče, nebo pro nás, učitele. Buďte prosím k dětem shovívaví, zbytečně na ně netlačte. My se také budeme snažit, aby na ně ve škole nebyl vyvíjen nepřiměřený nátlak nebo zátěž. Všichni byli dlouho doma a určitě to bude znát, ale věřme v lepší zítřky a doufejme, že už bude jen líp. Určitě to společně zvládneme. 

kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ

Přílohy

20210407_MŠMT_testovani diagram.pdf

20210407_MŠMT_testovani diagram.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 212,76 kB
Datum vložení: 7. 4. 2021 23:30
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2021 15:34
Autor: Správce Webu

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30
1
31
1
1
3
2
3
3
3
4
3
5
3
6
2
7
2
8
2
9
2
10
2
11
2
12
2
13
2
14
2
15
2
16
2
17
2
18
2
19
2
20
2
21
2
22
2
23
2
24
2
25
2
26
2
27
2
28
2
29
2
30
2
1 2

Svátek a výročí

Dnes je 11.4.2021

Svátek má Izabela

Státní svátky a významné dny na dnešek:

 • Mezinárodní den solidarity osvobození politických vězňů
 • Světový den Parkinsonovy choroby
 • Mezinárodní den boje proti hluku

Zítra má svátek Julius

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Pranostika na akt. den

Když záhy trn rozkvétá, záhy se žito vymetá.

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Naši partneři

ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov

ZŠ a MŠ Vilémov

Škola u fary ve Vilémově bývala od sedmnáctého století. Škola byla od roku 1885 trojtřídní a vyučovalo se v ní německy. Dvoutřídní česká škola byla otevřena až 1. září 1923, ale vlastní budovu získala až v letech 1926–1927. Škola má 3 budovy - 1.stupeň + MŠ, 2.stupeň a školní družinu.