Základní škola a Mateřská škola Vilémov

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2024/2025

materska-skola-1/zapis-do-ms-pro-skolni-rok-2024-2025/

Den otevřených dveří aneb 100 let českého školství ve Vilémově 30.11.2023

Přijďte si s námi zavzpomínat, prohlédnout si dobové fotografie, staré kroniky, potkat se s přáteli, ale také si vyrobit vlastní vánoční dekoraci a nebo jen tak, dát si kafíčko a něco dobrého k snědku.

Letošní adventní čas nezahájíme tradičním jarmarkem. Ale jelikož má naše škola důležité výročí, věříme, že i tak se za námi vypravíte a zahájení adventního času si užijete při návštěvě školy, výrobě vánočních dekorací a příjemném zavzpomínání na vaše školní léta při dobrém jídle a pití.

 

A co nás v tento den bude čekat?

  • V mateřské škole si můžete prohlédnout novou přístavbu i stávající třídy, kde se vzdělávají naši nejmenší. Bude zde výstava dobových fotografií, výstavka prací dětí a sami si můžete vyzkoušet zdobení perníčků. Na prodej zde bude káva, čaj a pečivo.
  • Na 1. stupni vás čeká výstava dobových fotografií, výstavka prací dětí, výstava "Poklady z půdy". Vyrobit si můžete drobné vánoční dekorace. K zakoupení zde bude také například "Vánočí stěstí". Z občerstvení na vás bude čekat klasické svařené víno, káva, čaj, dále také párky v rohlíku, klobásy a samozřejmě sladké pečivo. Venku před školou bude také pár míst k posezení.
  • Ve školní družině se dozvíte, jak se vyrábí keramika, kterou si budete moci také zakoupit, dále zde můžete obstarat drobné vánoční dárky v podobě chutných medů od Kvasničků nebo háčkovaných ozdob z dílny naší paní družinářky Jarušky Danišíkové. I ve školní družině se můžete občerstvit a dát si kávu, čaj a pečivo.
  •  Na 2. stupni vás opět čeká výstava dobových fotografií, výstavka prací dětí, výstava "Poklady ze sklepa". Vyrobit si můžete vánoční dekorace v podobě chvojových, látkových a dřevěných advetních věnců, svícnů. Také zde bude možné se občerstvit kávou, čajem a pečivem. Zakoupit si rovněž můžete drobné vánoční dárky a dekorace.
  • Ve škole se na vás budou také těšit račetičtí skauti pod vedením pana Příkopy. 

Všichni jste srdečně zváni! Přijďte si s námi užít zahájení adventního období.

kolektiv zaměstnanů ZŠ a MŠ Vilémov

 

Přílohy

Den otevřených dvěří.pdf

Den otevřených dvěří.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 520,08 kB
Datum vložení: 27. 11. 2023 13:54
Autor: Správce Webu

Základní škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3
2
4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26
1
27 28 29 30

Svátek a výročí

Dnes je 18.6.2024

Svátek má Milan

Zítra má svátek Leoš

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Pranostika na akt. den

V červnu dlouhý den, krátká nit.

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Naši partneři

ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov
ZŠ A MŠ Vilémov

ZŠ a MŠ Vilémov

Škola u fary ve Vilémově bývala od sedmnáctého století. Škola byla od roku 1885 trojtřídní a vyučovalo se v ní německy. Dvoutřídní česká škola byla otevřena až 1. září 1923, ale vlastní budovu získala až v letech 1926–1927. Škola má 3 budovy - 1.stupeň + MŠ, 2.stupeň a školní družinu.