Jazykové vzdělávání "Slunečnice"

Oblast podpory: OP VK - Zvyšování kvality ve vzdělávání

Datum realizace: do 31.12.2015

Objem financí: Kč 315.461,-

Vážení rodiče, žáci, přátelé a příznivci naší školy,

rádi bychom Vás touto cestou informovali o tom, že se naší škole opět podařilo úspěšně zažádat dotaci na zkvalitnění výuky jazykového vzdělávání.

Pro naši malou školu je získání takovýchto finančních prostředků velkým přínosem a jsme rádi, když můžeme našim dětem nabídnout něco více, co pomůže ke zpestřední a zpříjemnění výuky. Obzvlášť v době, kdy děti ve škole tráví poměrně dost času a škola má šanci se stávat jakýmsi kulturním místem.

Jsme rádi, že podobné projekty existují a pokud to jen trochu půjde, opět se příště do některého z nich zapojíme.

Jistě Vás bude zajímat, za co peníze utratíme? V současné nově vybavujeme školní knihovnu jak na nižším, tak na vyšším stupni. Děti již s některými knihami pracují v rámci tzv. "Čtenářských dílen" a daří se naplňovat cíl projektu v tom, že děti mají zájem si knihy půjčovat domů a dále číst.

V létě se naše paní učitelka anglického jazyka, Dana Housková, vypravila díky projektu na jazykovou stáž do anglického Brightonu a své poznatky a nově nabyté zkušenosti již dnes úspěšně předává svým žáčkům.

V listopadu nás čeká zájezd do Anglie, kterého se zúčastní převážně žáci 9. ročníku. Děti budou navštěvovat místní jazykovou školu a seznámí se také s reáliemi Velké Británie.