Navigace

Obsah

Aktuálně! Ošetřování člena rodiny - OČR

Typ: ostatní
Zde poskytujeme aktuální informace České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Na stránkách ČSSZ zjistíte veškeré informace týkající se čerpání dávky při OČR, nastavení termínu apod. viz odkaz níže

30. 03. 2020 Přinášíme nové aktuální informace z České správy sociálního zabezpečení ohledně OČR

 

• https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu •

xxxxxx

 

• nyní postupujeme také e-mail z OSSZ v Chomutově, který dorazil 30. 03. 2020, 08:56 h •

Dobrý den,

v souvislosti s dávkou ošetřovného při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy) vám zasílám bližší informace k uplatňování žádostí (viz příloha). Veškeré aktuální informace jsou dostupné na www.cssz.cz, kde je rovněž spuštěn chatbot (odpovědi na otázky jednotlivých zainteresovaných skupin).

K žádosti je nutné zaslat přílohu k dávce (ošetřovné je bez čísla, je třeba přílohu zadat jako „zahraniční mimo Slovenska“) a výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení (nový tiskopis – v příloze a k dispozici na webu ČSSZ). Na základě tohoto tiskopisu je dávka vyplacena do dne 31.03.2020, a pokud budou školská zařízení uzavřena ještě v dubnu, stejným způsobem bude doložen tento tiskopis k 30.04.2020 (již bez žádosti) atd.

OSSZ má na výplatu dávky 1 měsíc od podání žádosti, pojištěnci mohou výplatu této dávky očekávat v 2. polovině dubna 2020 (postupně dle data doručení všech podkladů k výplatě). Pokud máte možnost předat zaslané informace dále, budu ráda.

 

Děkuji, s pozdravem

 

Ing. Radka Lichtenbergová

vedoucí oddělení nemocenského pojištění

 

OKRESNÍ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ CHOMUTOV

Roháčova 4183, 430 03 Chomutov, Česká republika

tel.: +420 474 637 636

e-mail: radka.lichtenbergova@cssz.cz

ID datové schránky: z58ac55

www.cssz.cz

 

Přílohy:

 


Přílohy

Vytvořeno: 12. 3. 2020
Poslední aktualizace: 30. 3. 2020 09:48
Autor: Správce Webu