Znovuotevření mateřské školy

25. 05. 2020

Vážení rodiče,

od 25. 05. 2020 bude opět v plném provozu otevřena naše mateřská škola. Dobu uzavření jsme se snažili využít efektivně, takže došlo k desinfekci a vymalování prostor celé MŠ, přestěhování tak, aby mohla být již naplno využívána nová přístavba. Na děti čekají nová vzdělávací centra (koutky), pár nových hraček a po přestavbě se dá říci, že vlastně celá nová školka.

Věříme, že se vám nová úprava bude líbit. Teď nás čeká ještě pár detailů a poslední úklid tak, abychom vás s úsměvem v pondělí 25.05. opět přivítali.

Zde vkládáme manuál MŠMT, který si prosím pečlivě prostudujte: Ochrana zdraví v MŠ

Před přijetím dítěte do mateřské školy je nutno odevzdat přebírající osobě v MŠ čestné prohlášení, ve kterém mimo jiné stvrzujete, že jste se seznámili se všemi náležitostmi.

Mateřská škola bude pravidelně desinfikována, děti i zaměstnanci budou vybaveni ochrannými štíty, které zabezpečí škola. V zájmu nás všech je chránit jak děti, tak naše zaměstnance. Předškolní vzdělávání není v současné době povinné, účast dětí v MŠ je pouze na zvážení rodičů. V případě, že děti nenastoupí, prosíme, abyste nás neprodleně informovali a to také v případě, že dítě nastoupí, ale potom například onemocní. Často se stává, že jsou děti do školky přihlášené, ale rodiče je potom neomlouvají v případě absence. Z organizačního hlediska je pro nás omlouvání nepřítomnosti velmi důležité.

Věříme, že čas, který jste díky mimořádné situaci mohli strávit se svými dětmi, nebyl rozhodně zbytečný a bude přínosem pro vaše rodinné vazby i do budoucna.

Mgr. Jana Budáková, ředitelka školy

XXXXXXX

Úřední hodiny od 25. 05. 2020:

PONDĚLÍ

09:00 - 16:00 h

STŘEDA

09:00 - 14:00 h

(případně dle předchozí domluvy - telefonicky/mailem - kdykoliv včetně soboty a neděle)

E-MAIL NONSTOP

Nonstop jsme pro vás k dispozici na e-mailu, který kontrolujeme průběžně 24 h denně a snažíme se pružně reagovat na všechny vaše potřeby a požadavky (prosíme o shovívavost, jelikož jsme také unavení z nastalé situace a občas si potřebujeme i odpočinou a načerpat síly na další boj s touto pandemií)

Děkujeme za pochopení

kolektiv ZŠ a MŠ Vilémov

xxxxx

Mateřská škola

Mateřská škola je součástí ZŠ a její oficiální název zní - Základní škola a Mateřská škola Vilémov, okres Chomutov. Nachází se v jedné ze školních budov - na Náměstí č.p. 41. Spolu s MŠ se ve stejné budově také nachází 1. stupeň ZŠ.

Mateřská škola disponuje jednou ložnicí  a jednou učebnou, kde se zpravidla vzdělávají děti od 2 do 7 let věku v jedné heterogenní skupině. Kapacita MŠ je 25 dětí.

Děti mají k dispozici krásnou zahradu s herními prvky. Budova školy prošla nedávno kompletní rekonstrukcí včetně zateplení a výměny oken.

V současné době se připravuje přístavba MŠ, aby mohlo dojít k navýšení kapacity, zvýšení počtu učeben a zlepšení podmínek pro předškolní, ale i školní vzdělávání.

Budova MŠ a 1. stupně ZŠ

Provozní doba mateřské školy:

(s platností od 01. 09. 2019)

06:00 h - 16:00 h

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY Z DŮVODU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ

s platností od 23. 03. 2020 do odvolání

Vážení,

od od 23. 03. 2020 bude kromě školy a školní družiny uzavřena i mateřská škola. Uzavření mateřské školy platí až do odvolání. Sledujte prosím webové stránky školy, Školu OnLine a také sdělovací prostředky kvůli aktuálním informacím.

Informace na webových stránkách  školy (v sekci Aktuality) budou průběžně aktualizovány a v případě nutnosti budete také informováni e-mailů, případně telefonicky.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let bude vydávat škola od čtvrtka, 23. 03. 2020, v kanceláři ředitelky školy.

•  ZRUŠENO! POZVÁNKA - DĚTSKÝ KARNEVAL 2020

DĚTSKÝ KARNEVAL 2020

• DŮLEŽITÉ TERMÍNY
    • 02. 10. 2019 - představní Škola hrou na druhou (Krejčík Honza) v Kadani
    • 03. 09. 2019 - ředitelské volno z organizačně-technických důvodů
    • 02. 09. 2019 - slavnostní zahájení školního roku

Aktualizace 20. 09. 2019 (Bud).

• PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK 2018/2019

Předplavecký výcvik - RADKA Kadaň

Milí rodiče, pokud máte zájem o shlédnutí dalších fotografií, navštivte naší fotogalerii MŠ. Přejeme krásný den. Vaše MŠ :)

Pozvánka - DĚTSKÝ MAŠKARNÍ BÁL

• Dne 14. 11. 2018 proběhla kontrola zraku u dětí z mateřské školy v rámci projektu preventivního vyšetření zraku "Koukají na nás správně?" firmou Prima Vizus o.p.s.

• Pozvánka - VÁNOČNÍ POSEZENÍ V MŠ 2018

VÁNOČNÍ POSEZENÍ V MŠ 2018